Po delší pauze vás zvu na pokračování příběhu od hrochů. Naposledy jsme opustili hrochy oři televizním vystoupení před premiérou prvního dílu seriálu Ze života v ZOO. Příběh se jmenoval Živé vystoupení. Tak příjemné čtení.

 

Rozhovor

 

Najednou se Tomík zastaví na kraji těsně před publikem. Ukloní se a úplně v klidu povídá.

„Ahoj všichni. A teď něco jenom pro vás.“

Otáčí se k publiku zády a pomalu odchází. Před oponou se však otáčí a po lišácku se usměje. Mezitím ptačí letka předvádí manévry. Nalítává po jednom do hlediště mezi lidi a těsně nad hlavami dělají různé kejkle. Obecenstvo jásá a tleská. Reportérka vše pozoruje. Není schopná nijak reagovat a jenom s otevřenou pusou na všechno nevěřícně zírá. V tom Tomík zakřičí.

„Hroší bando, olá, jdeme na to.“

Po tomto pokynu vyskakuje i Terka s Klárkou. Přichází těsně před publikum. Nastaví ruce, takže to vypadá jako by lidem mávali. Nikdo v sále netuší, co bude následovat. Všichni ptáci přilítají před holky a udělali ve vzduchu pohybující kolo. V tom se rozbíhá Tomík. Těsně před kolem z ptáků udělá dvě salta a potom proskakuje po hlavě kruhem z ptáků. Celé vystoupení končí doskokem Tomíka do náručí holek. Následuje nekončící aplaus. Nadšeně tleská i rejža a reportérka. Ta vstává a na kamery prohodí.

„Vážení a to není zdaleka vše, co naši herci umí. Věřte, máte se v seriálu na co těšit.“

Vtom vyskočí rejža a začal vyprávět historku z natáčení u hrochů. Vybral si tu nejpikantnější. Přesně tu jak ho vystrašila Maruška až k smrti. Vše se snaží do detailu také předvádět, ale pak mávne rukou a povídá.

„Víte co. Takhle to není ono,“ a někam odběhl.

Reportérka byla chudák celá bez sebe. Nevěděla, co má dělat. Nejprve Tomík a podivní ptáci. Potom herecká vložka a nakonec se jí tu zbláznil rejža.

„Celý den si tu s nimi povídám. Vše vypadá náramně a spolehlivě a oni mi provedou tohle. Mám padáka. To je víc než jasné,“ brblá si nervózně a zároveň smutně pro sebe.

Najednou do studia sjíždí ohromná televize. Přibíhá rejža a povídá.

„Mrkněte se na to raději sami. Stojí to opravdu za to,“ a pouští záběr na obří obrazovku.

V místě kde mu spadnou kalhoty a stojí v záběru úplně nahý, zastavuje ukázku. Vyskakuje před publikum a zcela pohlcen úžasnou atmosférou ve studiu sundává kalhoty a doslova křičí ukazujíc u toho nahý zadek.

„Tak takhle to opravdu bylo, věřte.“

„Terko, ten je úžasnej, což. Asi jsme mu trochu křivdili.“ Potichu šeptá Klárka.

Tomík přistupuje k rejžovi a do ucha mu šeptá.

„Proč jste takovej nebyl během natáčení? Mohlo by to být všechno úplně jinak.“

„Vidíš Tomíku. Právě proto. Dostal jsem tím z vás maximum. Všechno co ve vás bylo je v seriálu. Věř mi, to je moje práce. Ale některé záběry mě opravdu děsily, ale nechci nic vysvětlovat. Nechci nic vědět. Je to tak tajemné až mi z toho běhá mráz po zádech,“ šeptá nazpět rozjetý rejža.

„Tak a čas vypršel. Všem tady ve studiu a vám u televizních obrazovek přeji mnoho krásných zážitků z nového seriálu. První díl s názvem U krokodýlů právě začíná.“ Utnula všechno to dovádění paní redaktorka.

Hned jak to dořekla, utíká ze studia s brekem. Avšak jakmile vchází ke štábu pořadu, vítá jí ohromný potlesk a slova chvály.

Všichni se uvelebili do křesel a společně s diváky ve studiu sledují první díl. Napjatě očekávají, co se bude dít.

Myslím, že není nikdo z pravidelných čtenářů kdo by nebyl napnutý jak premiéra dopadne. Tak se těšte a příště,

Zdaaaaaaaaaaaaaar!

Co nového u hrochů

21. 6. 2021

Ocenění

21. 5. 2021

Přiznání

11. 1. 2021

Zážitek na věky

11. 10. 2020

Houba

14. 9. 2020

Adaptační kurz

archív

foto_hroši

11
Pixmac000077085693.jpg

U hrochů

kniha o přátelství hrochů, ptáků a lidí