Honem, honem, čas utekl a přichází velké defilé přímo v televizi, pokračuje příběh Pozvání

 

Živé vysílání


A je to tady. Tereza právě přichází ke hrochům. V nádherných dlouhých šatech. Vlasy načesané, bylo zřejmé, že přichází rovnou od kadeřníka. Ani Klárka, která už je tady, nebyla za Terkou o nic pozadu. Dva veselé culíky, červené šatičky a bílé střevíce. Náušnice ve tvaru hrošíka dotvářely výjimečnou situaci a atmosféru. Najednou všichni ustrnou a zírají s otevřenou pusou.

Přichází Tomík. Má na sobě tmavě modrý oblek. Krvavě červenou kravatu a bílé polobotky, které září na dálku. Neznat ho, tak si všichni myslí, že přichází velká filmová hvězda.

Takto vyparádění nastupují do vozidla, které právě přijelo. Na obou stranách byl velký nápis. TELEVIZE!

Vchází do studia. Byli tu už všichni. Reportérka je mile přivítala a posadila do křesel.

„Tak teď se rozsvítí všude světla, která budou mířit přímo na vás. Je zapotřebí, abyste si na to zvykli a nebyli večer moc překvapení.“ Hned jak to dořekla tak to bliklo a rázem na ně mířila ohromná záře. V této atmosféře si reportérka s nimi začala povídat. Seděla uprostřed. Po její levici seděly děti a napravo režisér s Terkou. Celý ten čas jim náramně plynul a všichni se příjemně bavili, tak si ani nestačili všimnout, že celý sál před nimi se pomalu naplnil lidmi. V tom slyší vedoucího natáčení, jak povídá,

„Prosím všechny pryč ze studia, zůstává jenom paní reportérka, za pět minut začíná vysílání.

Bylo to jako mžik a už se z mikrofonu ozývá režisér celého pořadu,

„TŘI, DVA, JEDNA, JEDEME,“

„dobrý den vám všem u televizních obrazovek. Dříve než se u vás doma zadíváte do pěti napínavých příběhů ze ZOO, připravili jsme pro vás rozhovor s aktéry celého seriálu.

Nejprve přivítáme muže nejpovolanějšího a tím není nikdo jiný než režisér. Tady je.“

Následoval potlesk přítomných diváků a paní reportérka pokračovala v představování,

„ a nyní prosím o potlesk pro hlavní hrdinku v dospělé roli. Dovolte mi představit slečnu Terezu, redaktorku časopisu Zvíře, ale hlavně velkou odbornici přes hroší svět. Nebojím se říci, že v této republice najdete většího odborníka na hrochy než je ona.“

Tereza sklidila snad ještě bouřlivější potlesk než rejža. Usedá vedle něho a je na ní patrná ohromná nervozita. Ještěže všechny ty světla zde přesvítí tu její rudou barvu ve tvářích, kterou jí ta neskutečná nervóza namalovala.

„A nyní se připravte, to nejlepší na konec. Právě přichází největší hvězdy. Jsou to kamarádi na život a na smrt a to nejen v seriálu, Klárka a Tomík. Tady jsou.“

Hned jak to dořekla, tak vstupuje Klárka a v klidu se usedá naproti Terce. Jenže Tomík nikde.

„Kde máš toho kluka proboha?“ Šeptá nervózně reportérka Klárce, tak aby to nikdo nezpozoroval. Ta jenom pokrčuje rameny. Tak ona neváhá a snaží se zachovat klid,

„a náš velký herec si dává načas. Přeci jenom je to už veliká celebrita a tak nemůže přijít načas,“ snaží se pozdržet nepříjemnou situaci reportérka, když v tom úplně z jiného rohu přibíhá na scénu Tomík. Co přibíhá. Dělá salta a spíše se zdá, že přilítá. A následuje ho nikdo jiný než komplet celá ptačí pětka.

„No potěš, to bude průser,“ už přímo do mikrofonu zakřičí vyděšená Terka, takže to slyší celá republika. V sále následuje huronský smích.

 

To nemůže dopadnout dobře. Těšte se s námi. A kde? To je ale hloupá otázka. Přece tady U hrochů.

Zdar příště !!!!

 

Co nového u hrochů

21. 6. 2021

Ocenění

21. 5. 2021

Přiznání

11. 1. 2021

Zážitek na věky

11. 10. 2020

Houba

14. 9. 2020

Adaptační kurz

archív

foto_hroši

11
Pixmac000076190133.jpg

U hrochů

kniha o přátelství hrochů, ptáků a lidí