Milí hroší šílenci,

je po prázdninách a příběhy od hrochů mají pokračování. Další díl se jmenuje Televizní Zprávy.

Hezké čtení

Televizní zprávy

 

Beze slov všichni hltali každé slovo z mimořádných zpráv. Než stačili komentovat, co právě slyšeli, začaly v televizi hlavní zprávy a jak jinak než mimořádnou událostí z hlavního nádraží.

„Velké neštěstí z dnešního dne na hlavním nádraží přináší nesmírné množství záhad a nevysvětlitelných sledů událostí. Nejprve bych si dovolila shrnout celou událost, abychom se v celé nepřehledné situaci zorientovali“ Začala hlasatelka zpráv okamžitě po znělce.

„Dnes při odjezdu z nástupiště č. 5 se na hlavním nádraží doslova vymrštil celý vlak, včetně vagónů, do vzduchu a následně dopadl zpět na kolejiště. Nikomu z cestujících se nic nestalo. Všichni cestující byli uvězněni v troskách. Jen strojvedoucí s pomocníkem vypadli při tomto neštěstí z vlaku, ale nic se jim také nestalo. Jednalo se o pravidelnou linku rychlíku do Ženevy v 9.00 hodin. Dosud nebyla zjištěna příčina této nehody. Je však patrné, že nešlo o srážku, vykolejení či náraz. Nabízí se mnoho spekulací, jak od očitých svědků, expertů a záhado lovců. Jedna verze hovoří o ohromném zvířeti, které se podobalo nápadně hrochovi. Svědkové tvrdí, že toto monstrum dopadlo na poslední vagón a vymrštilo vlak včetně lokomotivy do vzduchu. Nikdo již není schopen potvrdit, jak se tam to zvíře ocitlo. Nikdo ho neviděl padat z nebe, nebo přiběhnout a skočit na vlak.

Další otazník visí na tím, jak je možné, že po dopadu se vlak neroztříštil, nezlomil nebo nerozpadl, ale naopak. Proměnil se doslova v jeden monolit nápadně připomínající létající talíř. Posuďte sami z amatérsky vytvořeného videa vraku.“

„Podívejte, je to možné. To je opravdu létající talíř. To museli udělat UFOni.“ Vykřikla jak smyslů zbavená Klárka, zatímco ostatní tupě a beze slova zírali na obrázky vlaku. Co vlaku. Torza vlaku, ve kterém ještě před chvílí byli uvězněni.

Mezitím pokračovala hlasatelka v televizi.

„A to není všechno vážení diváci. Po zázračném vyproštění všech cestujících, kteří byli všichni. Slyšíte správně, moji milí diváci. Úplně všichni zachráněni a v pořádku. Ani jednomu se nic nestalo. Tak po tomto osvobození úplně všech se celý tento monolit rozpadl na milióny kousků a doslova se roztříštil po celém nástupišti. Jedním slovem. Neskutečné.

Pojďte se prosím podívat, jak na toto neštěstí reagovala zahraniční média.

Nejprve se podíváme za moře do USA,

Vážení diváci, musím se vám všem omluvit, ale je to poprvé v padesátileté historii tohoto seriálu Simpsonovi, kdy dochází k jeho přerušení. Naše stanice CNN dostal pokyn přímo od prezidenta Spojených států Amerických přerušit veškerá televizní vysílání v zemi a zařadit tuto mimořádnou zprávu.

Dnes v ranních hodinách středoevropského času na hlavním nádraží v desetimiliónovém státě zvaném Česká Republika došlo k roztříštění vlakové soupravy. Přední američtí experti se shodli na tom, že došlo k napadení Evropy mimozemskou civilizací. Tým složený z našich nejlepších specialistů byl již vyslán speciálním letadlem na místo činu. Skupinu posvětil sám prezident. Bůh žehnej Americe.

Je to možné. Jsme touto událostí středem světa. UFO? Mimozemšťani? ještě že se tomu můžeme všichni od hrochů jen smát. My přece víme jak je to. Nééé?

Ahoooooj! Příště.

Co nového u hrochů

21. 6. 2021

Ocenění

21. 5. 2021

Přiznání

11. 1. 2021

Zážitek na věky

11. 10. 2020

Houba

14. 9. 2020

Adaptační kurz

archív

foto_hroši

11
Pixmac000076190133.jpg

U hrochů

kniha o přátelství hrochů, ptáků a lidí