Kdo to jen může být ten tajemný návštěvník? A co má Slávek za nápad? Čtěte, čtěte a dozvíte se více v pokračování příběhu Realizace

 

 

Tajemná návštěva

 

 „Byl to myšák Leopold,“ dokončil větu Slávek.

„Kdo že tu byl,“ vykřikli jsme všichni na Slávka jedním hlasem.

„No vždyť vám říkám, myšák Leopold. Dobře ho všichni znáte, to je přece ten myšák, který byl zlodějem v Klárčině třídě, a vy jste ho vypátrali. A on sem za mnou chodí na pokec a je strašně správný a fajn kámoš. Tehdy byl zvědavý, jak my hroši žijeme, protože to jak ho tenkrát vyděsila Maruška svojí proměnou, ho málem zabilo, a tak se za námi vypravil. Byl jsem sám doma, když prvně přišel a tak nějak jsme si padli do oka a chodí sem za mnou často. Vždycky se těším na jeho návštěvy, protože má bezvadný historky ze školy a hlavně tady z Klárčiny třídy, a taky jsem samozřejmě zvědavý, jak si tady Klárka vede ve škole.“ Dovyprávěl svůj příběh.

Všichni jsme koukali na Slávka a jeho tajemství s vykulenýma očima a nezmohli jsme se na slovo. První vykřikla Klárka,

„tak on se jmenuje Leopold? A my mu říkáme Ferdo.A Slávku ty s ním můžeš mluvit? A jaký je? A proto nám vždycky zmizí ze třídy a my o něm nic nevíme. Už jsme ho podezírali, že zase chodí někam něco loupit. To je senza, musíš mně o něm vše povědět, udělám o něm referát a všichni budou čubrnět. Ale aby mně to věřili? A co jeho rodina? Kde žil než přišel do školy? A proč u nás loupil? A…“ Klárka byla úplně u vytržení, z toho, že Leopold navštěvuje Slávka a je to jeho kámoš. Měla toho tolik na srdci a tolik otázek, prostě chtěla o tom myšákovi vědět úplně všechno. Museli jsme jí zabrzdit, jinak by Slávek ani nemohl dokončit svojí myšlenku a nápad jak splnit Tereze její přání, zahrát si golf.

Když jsme jí takhle rychle utnuli tak se malinko nafoukla, ale stejně ještě už sice jen tak pro sebe prohodila,

„stejně mně musíš Slávku o něm říct úplně všechno.“

 Teď už však nastal Slávkovo čas na jeho myšlenku,

 „Leopold mně při jedné jeho návštěvě povídal, že má bratrance, Ctirada, který kdysi odešel od jejich rodiny stejně jako on. Ctirad je…,“

a to už opět nevydržela Klárka a spustí,

„tak on odešel od rodiny? A má bratrance Ctirada? A kde je jeho rodina teď? A kdy odešel? A…“.

„A dost,“ už jsem to nevydržel a zakřičel na Klárku,

„tak nejdřív tady Culík provokuje Jožina, teď zase ty skáčeš každému do řeči. Co se to s vámi děje? Uvědomte si, že jsme tady dneska kvůli Terce. Zatímco abychom diskutovali o tom jak jí splnit přání tak se tady překřikujeme a zajímá nás všechno okolo jenom ona ne.“

Po tomto mém výpadu jsem zaregistroval, jak se Klárka nafoukla ještě víc, ale v jejím pohledu jsem taky zahlédl trochu studu a provinění. Bylo to asi z toho, že si uvědomila, jak kvůli své zvědavosti zapomněla na Terezu.

Tak a teď už měl Slávek volnou cestu doříci svojí myšlenku a tak se ujal pokračování,

„Ctirad a on odešli každý zvlášť, ale nějaká náhoda je tady ve městě dala dohromady a tak se teď velmi často navštěvují a při jejich debatách vzpomínají na staré časy u jejich rodiny. Samozřejmě plánují se tam zase někdy mrknout, ale stejně si myslím, že jsou tady náramně spokojený a spíše o tom jen klábosí, než, aby to uskutečnili.

A víte kde teď, žije Ctirad? Prozradím vám to hned, protože to nemáte šanci uhodnut. Bydlí totiž na golfovém hřišti. A to není všechno. On tam je strašně velký kamarád se správcem hřiště. Ten se o něj stará a nedá na Ctirada dopustit. Sice s ním nemůže mluvit, ale myslím, že by se to nějak dalo zařídit, přece něco vymyslíme ne“, dokončil svůj nápad Slávek.

Musím přiznat, že to byla skvělá myšlenka a hlavně neškodná. Jen aby to myšáci pro nás udělali.

Měli jsme teď tady dva návrhy. Culíkovo uspání správce a Slávkovo méně nebezpečný návrh dostat se na hřiště pomocí dvou myšáků.

Nic naplat, jelikož jsme si v naší partě od hrochů všichni rovni, rozhodli jsme se hlasovat. Nejprve jsme hlasovali pro návrh Slávka.

„Kdo je pro? Povídám ke všem členům naší bandy…..

 

 

A to zase příště. Stejně se divím, že nám ten Slávek to své tajemství prozradil až nyní. Tajnůstkář jeden hroší.  

 

Co nového u hrochů

21. 6. 2021

Ocenění

21. 5. 2021

Přiznání

11. 1. 2021

Zážitek na věky

11. 10. 2020

Houba

14. 9. 2020

Adaptační kurz

archív

foto_hroši

11
Pixmac000084102390.jpg

U hrochů

kniha o přátelství hrochů, ptáků a lidí