Ahoj od hrochů,

Televizní zprávy ze světa pokračují, tak honem ať víme co si o vlakovém neštěstí myslí jinde.

Španělsko versus Německo

Všichni po této zprávě vytřeštili oči a podívali se na sebe. Nebyli schopni vydat ani slůvko. Místnost hotelového pokoje se přikryla do temna. Jakoby cítila se všemi kamarády. Mezitím hlasatelka pokračovala ve vysílání.

„Tak to byla zpráva z daleké Ameriky. Teď přináším úryvky rozsáhlého zpravodajství ze slunného Španělska, konkrétně z hlavního kanálu Barcelonské televizní stanice.

Vážení posluchači. Omluvte náš mimořádný vstup a přerušení vašeho oblíbeného seriálu. V České Republice došlo k velikému vlakovému neštěstí. Existuje kolem toho velké množství dohadů. Naši přední Španělští zoologové tvrdí, že jde o mimořádně se vyskytující jev. Jedná se podle nich o raritu. Exemplář, který nemá v dějinách planety Země obdoby. Živočišný druh, který nehodu zavinil, je podobný hrochovi, ale velikostně a váhově ho přesahuje nejméně 10 krát. Jednalo by se tedy o zvíře, které svojí velikostí předčí i ohromné tvory z dalekého pravěku. Okamžitě byl sestaven tým vědců, který odjel zkoumat místo havárie. Vedením byl pověřen nejuznávanější profesor Španělska Carlos Lebedos.“

Po tomto televizním vstupu byly odvysílány amatérské obrázky, které dokreslovaly celou situaci. Bylo na nich zvíře nápadně se podobající hrochovi, ale bylo několikanásobně větší, jak padá na vagony vlaku.

„No potěš. Je s námi amen.“ Okomentoval celý Španělský televizní vstup Jarda. Než stačil pokračovat, byla tu opět komentátorka ve studiu s posledním zahraničním vstupem. Tentokrát to bylo z Berlína. Hlavního města Německa.

„Na pomoc Čechům vysílá tým expertů Německá vláda. Nikdo z nich nepochybuje, že šlo o havárii, která byla zapříčiněna buď lidmi anebo technikou. Všichni členové týmu jsou si jisti, že neštěstí nevzniklo nějakou třetí neznámou či dokonce nadpřirozenou silou. Věříme, že preciznost našich odborníků dokáže celému světu pravou příčinu havárie.“

„Ještě, že tak. To by nás mohlo zachránit. Zaplať pánbůh, že se našel alespoň jeden stát, který nepochybuje o vysvětlitelné příčině nehody. Už, aby byl zítřek a my seděli ve vlaku a byli v bezpečí.“ Shrnula vzniklou situaci Maruška.

Potom došla k televizi, vypla ji a zavelela. „Tak a všichni na kutě. Pro dnešek toho bylo tak akorát.“

Nikoho ani nenapadlo protestovat. Poslechli Marušku a šli spát. V pokoji se rozhostila tma a klid. Všichni usínali s touhou být už konečně na vysněné cestě do Barcelony.

Jsou z toho všichni unavení a taky mají strach, co bude dál. Tak se těšme a držme palce. Někdy zase příště tady U hrochů.

Ahoooooooooooooooooooj!

Co nového u hrochů

21. 6. 2021

Ocenění

21. 5. 2021

Přiznání

11. 1. 2021

Zážitek na věky

11. 10. 2020

Houba

14. 9. 2020

Adaptační kurz

archív

foto_hroši

11
Pixmac000077085693.jpg

U hrochů

kniha o přátelství hrochů, ptáků a lidí