Ahoj všichni,

 

 

 

tak je to tady. První odvážlivec, který nám poslal příběh je tady. Jedním slovem skvělé. Do této doby jste nám posílali pouze připomínky nebo přání, děkujeme. Ale teď bomba, PŘÍBĚH!

 

Okamžitě jsem s ním běžel ke hrochům. Všichni byli doslova nadšení a křičeli SLÁVA, PERFEKT, NÁDHERA, BINGO!!!!

 

Poslala nám ho naše jedenáctiletá čtenářka, tak vám ho předávám přesně jak jsme ho obdrželi,

 

 

 

Lojzička má narozeniny

 

Jednou takhle v sobotu měly holky schůzku. Přišla tam Klárka, Maruška ale na Lojzičku se muselo čekat. Za 1 hodinu přilítla a měla naspěch.

 Lojzička povídá,

 „holky dnes nemůžu, musím se připravit na závod s kluky, který je zítra od 5. Schůzku si dáme zítra ve 3, pá. Jo a přijeďte se podívat, jak je předhoním, musím už letět,“ Lojzička odlítla.

 Maruška na to,

 „ta Lojzička nás teda podvedla co Klárko, já jsem musela odejít ze svačiny, abych mohla být s vámi. A Lojzička nám to jen tak narychlo řekne a odletí. Tak já příště taky řeknu, že nemůžu, že mám svačinu.

 Klárka odpoví,

 „ona za to nemůže. Slyšela jsem ráno tátu, jak si to říkají, že udělají na Lojzičku fintu, aby kluci vyhráli. Další už sem neslyšela, protože mě táta zavolal, že mám jít uklidit nádobí. Měla jsem ještě chvilku počkat a věděla bych, co se na Lojzičku chystají. Musíme rychle za ní, jinak si z toho budou dělat furt srandu, že jsou kluci lepší. Ale když jim to překazíme a řekneme to Lojzičce. Tak by......“

 Klárka nedořekla slovo a Maruška ji skočila do řeči. 

 „Ta by nám to nevěřila, myslela by si, že kecáme. Ale zkusit to můžeš, ale musíme přidat.“

 Klárka s Maruškou běžely ke hrochům, kde měl být start. Nestihly to, ale Lojzičku ještě zastavily a všechno ji vylíčily, ale kluci se nepřiznali a Lojzička nám to samozřejmě nevěřila.

 Ale doma mi táta řekl vše, co si povídali, že má Lojzička zítra narozky a chtěli si vyzkoušet, jak jí připraví na narozeniny u hrochů. Musíme zítra ve 3 udělat závod, tak aby si kluci dali pozor, aby jí nepředhonili, musí vyhrát a pak se bude slavit. U hrochů to Slávek říkal Marušce. Maruška to hned zavolala Klárce a domluvily, že ráno půjdou všechno nakoupit a obě si psaly seznam. Konfety, balonky, svíčky a nějaký dárky, jak se všema domluvily. Tak šly ráno v 7 hodin nakupovat. Když všechno mely koupené, tak šly domu. Dávaly si pozor, aby je nepotkala Lojzička. Když přišly ke Klárce domů, tak začaly dělat dort a nějaké papání pro všechny. Mezitím udělali u Hrochů start závodu. Táta mezitím zavolal holky a ty začaly všechno připravovat na oslavu Lojzičky narozenin. Připravovalo se jídlo, barevné konfety, petardy a čekalo se na prvního závodníka v cíli. Když už byli všichni vidět, mimochodem Lojzička vedla, tak začali všichni pískat.

 Lojzička prolétla jako první cílem a byla celá vyjevená,

 „co se tady děje?“ Povídá.

 A všichni naráz začali křičet,

 „VŠECHNO NEJLEPŠÍ LOJZIČKO!“

 Ta byla nadšená a všem strašně děkovala a začala oslava, rozdávaly se dárky, Slávek šel bouchnout petardy a udělal nádherný ohňostroj. A Lojzička si tuto chvíli náramně užívala.

  

Tak zas někdy jindy. Třeba ještě něco napíšu. 

 

 

Lojzičky narozky

 

 

 

 

 

 

Co nového u hrochů

21. 6. 2021

Ocenění

21. 5. 2021

Přiznání

11. 1. 2021

Zážitek na věky

11. 10. 2020

Houba

14. 9. 2020

Adaptační kurz

archív

foto_hroši

11
Pixmac000084102390.jpg

U hrochů

kniha o přátelství hrochů, ptáků a lidí