Ke každému novému roku patří projevy. A taky u Hrochů to není jinak. Zaznamenali jsme tedy pro vás Slávkovo poselství do nového roku 2015 všem hrochům. 


Mým hroším národům,

Nejprve posílám zdravice všem hroším rodinám, a nejen jim, ale též všem samotářsky žijícím hroším chlapům a ženám. Přehoupl se nám další rok, proto si na začátku dovolím trochu bilancovat.

Největší událostí byl jednoznačně požár v Kongu. Stádo dvaceti hrochů zůstalo uvězněno na okraji savany díky ohni. Jak jistě víte, neštěstí vzniklo od táboráku dvou afrických chlapců. Podařilo se jim ulovit králíka a při jeho opékání odlétla jiskérka a průšvih byl na světě. Proto moje srdce a myšlenky se nyní ubírají k jednotce dobrovolných hasičů z vesnice Utamo, která leží nedaleko. Nebáli se nasadit svoje životy za nás hrochy. Tento jejich čin zaznamenala snad všechna média ve světě. Proto zvolávám „VIVAT“ všem těmto hrdinským chlapům a posílám jim, jak je u nás zvykem, velikého mokrého hrošího hubana. Afričtí hrdinové, budete v našich srdcích napořád.

Ještě musím zmínit ohromnou rodinou hádku ve frankfurtském ZOO. Místní hrošice Frau Albína napadla v noci svého druha Herr Joachima a ošklivě ho pokousala. Celá hádka vznikla kvůli žrádlu. Jeden z návštěvníků jim přinesl námi všemi milovanou pochoutku. Kedlubny. A to celý kbelík této vynikající zeleniny. Joachim se nepodělil a msta byla na světě. Po této noční příhodě museli být oba od sebe odděleni a rozhodnout musel až soud. Po domluvě právníků obou stran bylo rozhodnuto, že se jim dá 10 denní šance k společnému soužití. Bohužel marně. Musel tedy zasedat tribunál a jeho výsledkem bylo odstěhování Joachima na sever Evropy a Albína dostala nového nápadníka. Podle mých zpráv, jsou nyní oba spokojeni.

Apeluji tímto na vás. Buďte na sebe hodní. Rozdělte se o žrádlo. Nervěte se jako nějací hloupí lidi. Nechci, aby pořád o našich osudech rozhodovalo to nedokonalé lidské plémě. Zkrátka dost bylo takových hroších zbytečných ostud.

Moje myšlenky a poselství v lepší hroší budoucnost se nyní upírají do Ruska. V hlavním městě Moskvě se začíná budovat největší hroší pavilon, co svět spatřil. Bude to doslova hroší ráj. Už se těším na jeho dokončení a přeju to všem těm hrochům, kteří budou vybráni tam žít. Doufám, že se nám dostane nějakých zpráv odsud.

Touto skvělou a jedinečnou zprávou, moji drazí hroši, bych rád ukončil tento novoroční proslov. Děkuji všem, že jste mi věnovali pozornost a moje poslední slova jsou

RADOST VŠEM A SVĚT PATŘÍ HROCHŮM!!!

Váš Slávek, český hroch

Co nového u hrochů

21. 6. 2021

Ocenění

21. 5. 2021

Přiznání

11. 1. 2021

Zážitek na věky

11. 10. 2020

Houba

14. 9. 2020

Adaptační kurz

archív

foto_hroši

11
Pixmac000055577595.jpg

U hrochů

kniha o přátelství hrochů, ptáků a lidí